Mersin Anket

Hoşgeldiniz, Bugün 17.07.2019
Mersin Anket
Minibüsçü esnafından Aziz Biricik’e destek
Minibüsçü esnafından Aziz Biricik’e destek

1 Ocak 1970 Perşembe
Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, bin 100 üyesi bulunan 9 kooperatifin bağlı olduğu Minibüsçüler Odası yönetici ve üyelerinden Akdeniz Belediye Başkan adaylığı için destek istedi.

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, bin 100 üyesi bulunan 9 kooperatifin bağlı olduğu Minibüsçüler Odası yönetici ve üyelerinden Akdeniz Belediye Başkan adaylığı için destek istedi. Biricik, “Ben sizin adayınızım. Esnafın adayıyım. Halkın adayıyım. Halkın içinden biri olarak bu yola çıktım” dedi. Minibüsçü esnafı da Biricik’e destek olacaklarının sözünü verdi

 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan aday adayı Aziz Biricik, başkanı olduğu Mersin Minibüsçüler Odası’na bağlı kooperatiflerin başkan ve yönetim kurulları ile üyelerinin karşısına çıktı, destek istedi.
Mersin merkezde 9 kooperatifin bağlı olduğu ve bin 100 üyesi bulunan Mersin Minibüsçüler Odası üyelerinin ilgi gösterdiği toplantıda Biricik’e kooperatif üyeleri de destek olacaklarının sözünü verdi.
 
BİZ BU İŞİN TABANINDAN GELDİK. HAMURUYLA YOĞRULDUK
Akdeniz Belediye başkan aday adaylığı için kısa bir süre önce başvurusunu yaptığını anımsatan Başkan Biricik, Mersin’in, Akdeniz’in ve 19 yıldır başkanlığını yaptığı minibüsçü esnafının sorunlarını çok iyi bildiğini anlattı. Minibüsçü esnafının sorunlarının yerellerden çözülebileceğine dikkat çeken Başkan Biricik, şöyle seslendi:
“Sizlerin sorunlarını çözmek, sizlerin bir temsilcisi olarak yola çıktım. Sizlerin desteğini, her zaman yanıma olmanızı istiyorum. İçinizden çıkan biri olarak buradayım. 19 yıldır başkanlığını yaptığım Mersin Minibüsçüler Odası’nda iyi kötü günlerimiz oldu, kimi zaman rakip olduk. Ama sonuçta bu çatının altında birlik ve beraberlik içerisinde bir araya gelebiliyoruz. Bu bizim ekmek meselemiz. Bu davayı hep birlikte başaracağız. Her ne kadar Akdeniz’den aday olsam da kentin her noktasında sizin yanınızda olacağım. Odamızın sorunu çok fazla. Daha iyi hizmet adına bir yola çıktık. Biz bu işin tabanından geldik. Hamuruyla yoğrulduk. Yöneticiliği de en iyi şekilde yapabiliriz. Sizlerle birlikte, Akdeniz’de yaşayanlarla Akdeniz’i yönetmeye talibim.”


 
BEN ESNAFIN, HALKIN ADAYIYIM
Yıllardır sivil toplum örgütlerinin içinde kente hizmet verdiğine değinen Başkan Aziz Biricik, “Bugüne kadar her alanda sizler için mücadele ettim. Bundan sonra da mücadele etmeye devam edeceğim. Daha güçlü mücadelemiz sürecek. Sizlerin bir temsilcisi olarak karşınızdayım. Sizlerin de bana destek vereceğinize olan inancımla, adaylık başvurum ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedim. Ben sizin adayınızım. Esnafın adayıyım. Halkın adayıyım. Halkın içinden biri olarak bu yola çıktım. Gerek kamuoyunda gerek Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir rüzgar oluşturmak için sorunlarınızı taşıyacağım” diye konuştu.
 
AKDENİZ’DE YAŞAYANLARIN EKONOMİSİNİ DE PSİKOLOJİSİNİ DE BİLEN İNSANLARIZ
Başkan Biricik, Akdeniz İlçesi’nin göçle gelen nüfusun yoğun olarak yaşayan bir bölge olduğunu, yerel yönetimlerden de yeterli hizmeti göremediğini dile getirdi. “Akdeniz’in hizmete gerçekten çok ihtiyacı var” diyen Aziz Biricik, sorunları bire bir yaşadığını belirterek, “Eksiklikleri çok iyi biliyoruz. Akdeniz’de yaşayan vatandaşların ekonomisini, psikolojisini bilen insanlarız. İnsanların bizim gibi tabandan gelmiş insanlara ihtiyacı var” diye konuştu.


 
KENTİ YÖNETMEYE HAKKIMIZ DA YETENEĞİMİZ DE VAR.
“Neden esnaftan bir temsilci belediye başkanı olmasın?” diye soran Başkan Biricik, esnafın da bu konuda cesaretlenmesi gerektiğini dile getirerek, “Bizler bu kente yaşayan insanlar olarak neden bu kenti yönetmeye aday olmayalım? Bizler işi bilen kişileriz. Bizim de bu kenti yönetmeye hakkımız da yeteneğimiz de var. Mersin’i bilen bir insan olarak bu işe hakim olacağıma hiçbirinizin şüphesi olmasın. Akdeniz’in eksiğini biliyoruz. Ekibimizle sorunları çözeceğiz. Halkımız yetkiyi verirse, belediyeyi sizinle birlikte yöneteceğim” dedi.
 
HAYVAN BARINAĞINI KOKUSU YERİNE NARENCİYE KOKUSU GELECEK
Soruları da yanıtlayan Başkan Biricik, projelerinden de bahsetti. Akdeniz sınırları içinde kalan Mersin’in girişindeki manzaraya işaret eden Başkan Biricik, “Öncelikle Mersin’in girişini değiştireceğiz. Mersin’e girişte hayvan barınağını kokusu yerine narenciye kokusu gelecek. Akdeniz’de halkın toplantı yapabileceği alanlar yok. Neden Yenişehir’deki gibi bir kültür merkezi olmasın? Bunlar o mahallelerde yaşayan vatandaşların kendine olan güvenini de etkileyen bir faktördür. O güzellikleri göremiyor. Üniversite sınavları Akdeniz’de yapılmıyor. Neden yapılmasın? Akdeniz farklı tanınıyor. Huzuru sağlayıp, halkımıza özgüven kazandıracağız” dedi.
 
AKDENİZ ENGELSİZ, SPOR, KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ OLACAK
Yaşlılar için bakım merkezleri, kadınların istihdamını artıracak merkezler kurma planlarından bahseden Başkan Aziz Biricik, gençlerimizin, kadınlarımızın kendi hayatını ikame edebilecekleri projeler hayata geçireceğiz. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli limanlarından biri olan Mersin Limanı’nın Akdeniz İlçesi’nde olduğuna işaret eden Başkan Biricik, “Serbest Bölgesi, sanayi bölgesi ile Akdeniz’e bir ivme kazandıracağız. Muhtarlarımızın bilgi ve görüşleri bizim için çok önemli. Akdeniz’deki çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi için bir atılım gerçekleştireceğiz. Bütün bunlara Akdeniz halkı ile karar vereceğiz. Akdeniz engelsiz şehir olacak. Spor, kültür ve sanat şehri olacak. Mersin’in en geri kalmış ilçelerinden biri olan Akdeniz’de kaldırım, yol yok. Akdeniz’in daha çok projeye ihtiyaç var. Kenti kent olarak gösterecek projeleri hayata geçireceğiz” diye konuştu.
Suriyelilerle ilgili bir soru üzerine Başkan Biricik, Suriyelilerin barış içinde kendi ülkelerine dönmelerinin sağlanmasından yana olduklarını ifade ederek, “Mersin’de yıllardır farklı kimlikler, kültürler barış içinde yaşıyoruz. Ancak, göçle gelen nüfuslar bir entegrasyon sorunu var. Onların kendi ülkelerinde barış içinde yaşamalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.http://www.arbella.tv/
Akdeniz Medya
AKDENİZ MEDYA
EN SON YORUMLAR
MERSİN.TV
Zen Kız Öğrenci Yurdu
X